Demo Days z Horizon Bikes, Zumbi Cycles oraz Rowerownia-Freeridesport – oczami DBC

4 kwietnia 2018 Autor: Rafał Kategoria: blog

24-25 marca 2018 roku odbyły się demo days Zumbi Cycles, Horizon Bikes oraz Rowerowania-Freeridesport.

Zumbi Cycles

Zumbi oficjalnie na rynku jest od 2003. Przez jakiś czas było cicho o marce jednak na przełomie 2016/2017 firma została reaktywowana. Sam miałem ramę Zumbi F44 wykonaną jeszcze w starej „fabryce”, rama bardzo fajnie się sprawowała dlatego też postanowiłem wybrać się na demo days by zobaczyć co w trawie piszczy. Taki mały sentyment mam do tej marki ????

Testy

Z racji załamania pogody testy zostały przeniesione z 17-18 marca na 24-25. Był to strzał w 10 bo pogoda w tym czasie bardzo zachęcała do wyjścia z domu. Plan testów był prosty: kilku osobowa wycieczka z raiderem z Horizon Bikes Team. Moim zdaniem jest to słaby sposób testowania sprzętu. Każdy rowerzysta jest na innym poziomie, ma inne preferencje, inne zapotrzebowanie. W niedzielę na 9:30 w raz ze mną były zapisane jeszcze dwie osoby ale na moje szczęście w sobotę wieczorem odwołali swoje rezerwacje. Dzięki temu mogłem sam wybrać gdzie chcę jechać. Dostałem do „opieki” Antka z Horizon Bikes Team.

F11 29”

Zarezerwowałem sobię model F11 na kołach 29 cali. Wszystko (specyfikacje opisy itd) o rowerze możecie przeczytać tutaj.

Rower na pierwszy rzut oka wydaję się dopracowany. Ładne spawy, prowadzenie linek w gumowych nakładkach. Jest dobrze.

Nowe dopracowane linki wykonane na cnc dają dużo lepszy efekt niż w mojej starej f44.

Zaślepki łożysk proste ale pasują do reszty.

Wahacz na razie bez jakiś dużych zmian i moim zdaniem na razie wygląda strasznie toporonie.

Testowany rower posiadał rozstaw koła 142×12.

Główka ramy z kozicą Zumbi dodaje kropkę nad i.

Na przetestowanie tego rowera wybraliśmy dolną część starego zielonego oraz końcówkę DH+ (od Stefanki). Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Na rowerze wygodnie oraz bez problemowo się podjeżdża. W dół rower stawał się trochę zbyt nerwowy, jednak zawieszenie bardzo dobrze wybierało wszystkie nierówności.

F11 27,5”

Ze względu na odwołanie rezerwacji dwóch osób mogłem dodatkowo przetestować wersję na kołach 27,5 cala. O specyfikacji itp możecie przeczytać tutaj.

Testowany przeze mnie rower był własnością wielokrotnego Mistrza Polski, Mistrza Świata i Europy w zjeździe Michała Śliwy.

Na żywo ten kolor robi super wrażenie.

Na F11 27,5” wybraliśmy się tylko na końcówkę DH+. W przeciwieństwie do wersji 29 calowej rower słabiej podjeżdżał ale za to dużo lepiej prowadził się w dół.

Podsumowanie

Podsumowywując, reaktywację Zumbi oceniam na plus. Zawieszenie jak poprawnie już pracowało w F44 to w odświeżonych ramach działa nadal dobrze. Moim zdaniem kilka rzeczy trzeba jeszcze poprawić jak np efekt wizualny wahacza. Geometrycznie już widać zbliżenie się do panujących na rynku tendencji. Same testy (dzięki rezygnacji uczestników z mojej grupy) oceniam na plus. Chłopaki z Horizon Bikes, Horizon Bikes Team oraz Rowerowni-freeridesport odwalili kawał dobrej roboty.

Z miłą chęcią przetestowałbym Zumbi w dłuższym przedziale czasowym 🙂

Zobacz inne wpisy