Kielce, Kielce i po Kielcach – Bike Expo 2017 oczami DBC

2 października 2017 Autor: Rafał Kategoria: blog

Dzięki uprzejmości magazynu Bike mieliśmy możliwość wystawienia swojego demo bike’a na tegorocznej edycji Bike Expo w Kielcach. Spędziliśmy tam intensywne 3 dni . Będzie to subiektywna ocena tego co można było tam zobaczyć.

Velo

Na stoisku Velo, jak co roku znajdziemy coś nowego. Mi osobiście podobały się zmienione wizualnie oraz geometrycznie rowery Dartmoora.

Dodatkowo wprowadzana kolekcja modeli dla najmłodszych jest na duży plus.

No i w końcu ładny Primal 😀

Poza „odświeżonymi” Dartami na stoisku Velo mogliśmy zobaczyć ostatnio prężnie rozwijającą się nową odsłonę Accenta. Nowe modele popularnych ostatnio graveli budziły największe zainteresowanie.

Wersja carbonowowa na prawdę robiła wrażenie.

Kross

Na stoisku Krossa oprócz członków teamu fabrycznego, którzy przyciągali zwiedzających można było zobaczyć prototyp Soila w wersji elektrycznej.

Największym i nie tylko w moim odczuciu zawodem był brak „nowego” Moon’a. Projekt odświeżonej ramy wykonany na drukarce 3d wraz z wizualizacjami na ściance całych modeli był ciekawy ale lepiej byłoby przekonać się jak wygląda w realu zwłaszcza po obejrzeniu wersji na 2018.

NS Bikes

Rowery gravelowe w 2017 pojawiały się jak grzyby po deszczu, w 2018 większość dużych firm będzie je miała w ofercie. W NS’ie pokazali swój model Rag+, który wywoływał mieszane uczucia. Wiadomo o gustach się nie rozmawia 🙂

Tak samo jak chciałem zobaczyć nowego Moon’a, chciałem zobaczyć rowery „nowej marki” NS’a czyli Rondo.

Mi i Darii w szczególności spodobała się wersja CF2. Co do rowerów i części samego NS’a nie wzbudziły we mnie żadnych emocji jak to było rok temu. Na pewno nie jeden z odwiedzających spodziewał się nowej szaty graficznej produktów na 2018 rok. Zostały jedynie wprowadzone zmiany kolorystycznie.

Northtec

Każdy sobie teraz zada pytanie co tu robi Northtec. Ocena targów miała być subiektywna i jest :). Marka, która powstała jakiś czas temu z Czechowicach-Dziedzicach wprowadza 2 rowery szosowe, które przykuły naszą uwagę.

Merida

Merida również przedstawiła rower gravelowy.

Jednak największe zainteresowanie wzbudzała nowa wersja endurówki. Całkiem nowa rama z dobrze dobranymi częściami i w ciekawej cenie.

Scott

Na stoisku Scotta, jedynie nowa odświeżona wersja Geniusa zwróciła naszą uwagę.

Corratec

Dwa ciekawe rowery znajdowały się również na stoisku Corratec’a. Czerwono niebieski XTB 175 X  oraz Czarno niebieskim 140 X.

Hultaj

Najbardziej dopieszczonym rowerem na targach był rower polskiej marki Hultaj. Rowery produkowane w Polsce. Biała eSka była ręcznie pomalowana i robiła niesamowite wrażenie.

Marin

Na stoisku Marina największym zainteresowaniem cieszył się nowy model z innowacyjnym zawieszeniem Naild R3ACT czyli model Wolf Ridge.

Innowacyjne zawieszenie, które na całym świecie budzi zainteresowanie. Niestety nie było nam sprawdzić jak to pracuje. Rower sam w sobie fajnie poskładany jednak z jednym minusem: kierownicą, razem z Darią doszliśmy do wniosku, że mogli zamontować kierownicę 35mm by komponowała się z masywnie wyglądającym rowerem.

Dragon

Sezon grzewczy już na dobre się rozpoczął więc trzeba zadbać o nasze zdrowie. W Krakowie Smoki wpadły na pomysł masek antysmogowych. Dostępne są one w dwóch wersjach: sport i casual.

Podsumowanie

Była to 3 edycja Bike Expo w Kielcach, na której byliśmy. Jedno można stwierdzić: co roku jest mniej wystawców, mniej odwiedzających. Jak w tamtym roku było dużo fat bike’ów to w tym roku na równo było gravel’ów oraz e-bike’ów. Całe targi oceniamy jak najbardziej na plus. Poznaliśmy dużo nowych osób, stoisko z naszym rowerem budziło duże zainteresowanie z czego mega się cieszymy. Jedno możemy napisać: dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Zobacz inne wpisy