Dragon Bike Components Leaf

25 kwietnia 2017 Autor: Rafał Kategoria: Sprzęt

Dragon Bike Components Leaf

Pierwsza rama wyprodukowana przez DBC. Wszystko zaczęło się od momentu wielkiego bum na „budowanie” legalnych ścieżek rowerowych – Rafał posiadał wtedy „starego” Destroyera oraz zjazdówkę, która na Twistera się nie nadawała, brakowało mu więc nowoczesnego roweru na single. Ze względu na to, że na rynku nie było wówczas nic spełniającego wymagania Rafała (nowoczesna geometria w sztywnej ramie), postanowiliśmy stworzyć coś swojego.

Postawiliśmy na sztywniaka. Celem było stworzenie ramy, na której bez problemu zrobimy 30 km po górach, ale też pobawimy się na Twisterze czy innych singlach. Korzystając z własnych doświadczeń oraz pomocy znajomych stworzyliśmy zarys geometryczny i wizualny ramy.

Po wstępnym szkicu wszystko trzeba było ładnie ubrać w całość. Gdy mieliśmy już cały projekt, dzięki naszemu parkowi maszyn mogliśmy sobie z wizualizować ramę.

Kiedy wszystko było już wiadome, dzięki pomocy znajomego, uzyskaliśmy kontakt do spawalni, która podjęła się wykonania dla nas pierwszej sztuki – po czterech tygodniach czekała na nas wycieczka i odbiór gotowej ramy.

Kilka dni później niezawodny Dodek Bike Service pomalował naszą ramę i poskładaliśmy rower. Kolor oczywiście musiał być zgodny z nazwą i naszymi barwami firmowymi – zielony.

W 2016 roku ramę użytkował głównie Rafał.

W tym roku, jak już pisaliśmy w poprzednim wpisie, ramę „odziedziczył” Łukasz.

Więcej o naszej ramie możecie przeczytać w teście wykonanym przez Wysoką Kadencje.

Zobacz inne wpisy