Zmiany sprzętowe w Dragon Bike Components

7 maja 2017 Autor: Rafał Kategoria: Sprzęt

Co się zmieniło w ekipie Dragon Bike Components?

Jak wszyscy wiemy, okres zimowy jest doskonałym okresem na wszelakie modyfikacje naszych dwóch kółek. Jedni sprzedają, drudzy kupują, jeszcze inni modyfikują. U nas również tak było. Przyjrzyjmy się bliżej zmianom sprzętowym w ekipie DBC.

U Mateusza na razie bez zmian – wciąż jeździ na prototypowym Dartmoorze Hornet, na całym osprzęcie Dartmoora.

Nieco inaczej jest u Łukasza, naszego opiekuna strony. Z racji tego, że Łukasz dopiero zaczyna swoją przygodę z ekstremalną odmianą kolarstwa górskiego, rewolucji sprzętowej w jego przypadku nie było. Jedyną i najważniejszą zmianą była wymiana ramy z Destroyera na naszego sztywniaka Leaf’a. Ze względu na zmianę ramy, zmuszeni byliśmy wymienić również tylne koło na 135x12mm. Pozostałe elementy zostały przełożone do nowej ramy bez zmian.

Z kolei u Rafała zmian jest mnóstwo, a sezon będzie stał pod znakiem testowania nowych części naszej firmy. Z racji „oddania” Łukaszowi sztywniaka Rafał przesiadł się na prototyp Flame w rozmiarze M z damperem sprężynowym Fox’a. Dodatkowo wymienił całe koła – do nowej ramy trafiły obręcze Dartmoor Sniper w kolorze czarnym oraz prototypowe piasty Dragon Bike Components, w tym tylna 142×12 mm w systemie rachet. Dodatkowo wymieniliśmy kokpit. Z klasycznego mostka Truvativa Hussefelt i kierownicy Aganga Rafał przeszedł na mostek Dartmoor Shorty i kierownice Dartmoor Nitro DH V2. Pojawiły się również drobne modyfikacje graficzne, Marzocchi 350 CR dostał nowe naklejki wykonane przez Stickers Studio i pasujące do nowej kolorystyki roweru.

Systematycznie będziemy dodawać na naszego bloga dokładne Bike Check’i.

Zobacz inne wpisy